Formule 1

Charles Leclerc sprakeloos: Ferrari kondigt vertrek aan

Charles Leclerc
Charles Leclerc na zijn uitvalbeurt in de Dutch GP / GettyImages

Oud-gediende neemt gedwongen afscheid van Ferrari

Ook de Grand Prix in het Italiaanse Monza liep voor Ferrari uit een deceptie. Het is exemplarisch voor het huidige seizoen van de Italiaanse renstal waarbij ze over de ene teleurstelling na de andere buitelen.

De resultaten blijven het hele jaar al achter – Lewis Hamilton wist zelfs nog geen podiumplaats te bemachtigen – en het gat met de andere teams lijkt eerder groter dan kleiner te worden.

Waren de geluiden aan het einde van vorig seizoen nog positief, lijkt het dit seizoen enkel kommer en kwel, met de Grand Prix van Nederland als dieptepunt.

Italië past verkeersboetes aan: je betaalt per km/u te hard

Lees ook: Italië past verkeersboetes aan: je betaalt per km/u te hard

Afscheid

Het is dan ook niet verwonderlijk dat de stemming verre van optimaal is in het Italiaanse kamp en die zal er na het laatste nieuws uit de paddock zeker niet beter op zijn geworden.

Het management van Ferrari heeft namelijk aangegeven dat ze de banden met de Britse ingenieur Jock Clear na tien jaar hebben verbroken. Hij zal de komende dagen afscheid nemen van Maranello waar hij al sinds 2014 werkzaam is.

Artikel gaat verder onder de afbeelding.

Clear was een zeer gerespecteerd onderdeel van het team en was voordat hij de rol van ingenieur op zich nam eerder al actief als performance manager en manager van de Maranello Academy.

Het nieuws zal vooral voor Charles Leclerc hard binnenkomen, aangezien hij een uitstekende relatie met Clear had opgebouwd. De twee werkten sinds het aantreden van de Monegask bij Ferrari nauw samen.

Lange tijd om te rouwen om het vertrek van de ingenieur is er echter niet. Zijn vervanger als Manager van de Academy staat namelijk al klaar in de persoon van oud-coureur Marc Gené.

Gené zal in deze rol samenwerken met Jerome D’Ambrosio, hoofd van de Ferrari Driver Academy.

Laatstgenoemde is de man achter het succes van Oliver Bearman (zesde plaats tijdens GP in Zandvoort) en de overwinning van Rafael Camara in de Formule 3.

De prestaties van Leclerc dit seizoen:

Grand Prix Positie Startpositie Tijd Punten
Australië87+19.8264
ChinaDSQ6Car underweight4
Japan44+16.09712
Bahrain42+19.67912
Saoedi-Arabië34+8.10415
Miami78+57.0366
Emilia-Romagna611+20.7748
Monaco22+3.13118
Spanje37+10.45515
Canada58+3.44210
Oostenrijk32+19.82015
Groot-Brittannië146+1:24.4770
België33+20.18520
Hongarije41+42.56012
NederlandDNF6Collision0
Italië44+25.6240
Geen Formule 1 dit weekend, maar Verstappen komt tóch in actie: zo kijk je gratis

Lees ook: Geen Formule 1 dit weekend, maar Verstappen komt tóch in actie: zo kijk je gratis

Europa neemt afscheid van 130 km/u: dit verandert er voor automobilisten

Lees ook: Europa neemt afscheid van 130 km/u: dit verandert er voor automobilisten

Laatste nieuws

Lees meer nieuws